Žárovky, které promění noc v bílý den

Zdá se vám, že při jízdě v noci a za zhoršených světelných podmínek na silnici špatně vidíte?
Máte pocit, že byste mohli vidět lépe?
A víte vůbec, jaké máte ve e svém vozidle autožárovky?
Dostatečná viditelnost je při pohybu po silnici zásadní. A vůbec není možné spoléhat na to, že jezdíte pouze ve dne. I v takovém případě vás může potkat nepříjemná situace v podobě bouřky anebo jiného nepříznivého počasí, které viditelnost výrazně snižuje. A pak už je pozdě myslet na to, že jste si měli pořídit lepší autožárovku.auto v noci u jezera.jpg
Pro dobrou viditelnost na silnici jsou zásadní přední světlomety. Na jejich důležitost jistě ukazuje i to, že náhradní sada autožárovek je povinnou výbavou každého vozidla. Ty správné autožárovky byste proto nejen měli mít vždy po ruce, ale ještě navíc je musíte umět v případě potřeby také svépomocí vyměnit. A to už může být pro některé řidiče oříšek – buď proto, že něco podobného zkoušeli naposledy v autoškole, anebo proto, že k výměně autožárovky je potřeba odmontovat i část karosérie jejich vozu (ano, i takové typy automobilů existují).
Pokud pomineme vaši schopnost měnit žárovku, tak celá věc začíná jejím správným výběrem. Víte, která autožárovka je pro vaše vozidlo ta pravá?
Když jde o přední světlomety, máte na výběr ze dvou typů – volit můžete mezi žárovkou h7 a žárovkou h4.jízda po noční silnici.jpg
Žárovku h7 lightpark.cz najdete ve většině moderních vozidel. Je jednovláknová a umožňuje oddělené ovládání dálkových a potkávacích světel.
Když budete vybírat tu pravou, měli byste si ji zvolit podle toho, jak je výkonná. Existují i typy s opravdu vysokou svítivostí, které vám z noci udělají bílý den a vám tak na vozovce nic neunikne. Měli byste ovšem vědět i to, že čím více je žárovka výkonná, tím má kratší životnost. Jestliže chcete ušetřit, musíte si zvolit ten pravý kompromis výše zmíněných parametrů.

Back to Top