Opakování, matka moudrosti?

Opakování, matka moudrosti?

Bruce Lee jednou v rozhovoru řekl, že se nebojí člověka, který udělal tisíc kopů jednou, ale že se bojí člověka, který jeden kop udělal tisíc krát. Člověk je vždycky obezřetnější pádu, pokud si již pusu několikrát nabyl. Taková bolestivá zkušenost, to je ten největší učitel a pokud chce být člověk alespoň trochu úspěšný v životě, musí holt někdy vstát a riskovat. Co nás vlastně drží od úspěchu?

týmová práce
 
a)       Lenost = jsme natolik leniví, že jakmile si představíme všechnu tu práci okolo, podlomí se nám kolena a jdeme zase zpátky k našemu pohodlnému životu, někde doma u televize s tím, že budete raději dělat nudnou a ubíjející kancelářskou práci, než abyste skutečně vyzkoušeli dlouholetý sen podnikání s drony. A to je právě chyba, protože žádný velký byznysmen nezačal jen tak ze dne na den vydělávat miliony z kancelářské buňky.
b)      Strach = neustále se bojíme. Ať už je to z toho, co by se bylo stalo, kdyby se něco nepovedlo? Co se stane, pokud se mi to povede? Co se stane, pokud nic neudělám? To jsou všechno otázky, které se jednomu honí hlavou, důležité však je dát si pár facek, jakmile nás začnou napadat takové myšlenky a pokud vidíte příležitost, chopit jí za pačesy.

dohoda
 
Proč je vlastně důležité neustále padat? Protože každým pádem se naučíte něco nového a něco navíc, co ti ostatní nemají. Zkusili jste pracovat v e-commerce, ale nešlo vám to a tak vás vyhodili? Výborně, ale za tu dobu jste se naučili nějaké komunikační etiketě, víte jak lidi oslovit, co s nimi dělat, jak je přesvědčit. Stačí to jenom procvičovat. Zkusili jste se ucházet o zahraniční stáž, ale nevyšlo to? Nevadí! Podívali jste se na ambasádu, prošli si několika testy, setkali jste se s lidmi, se kterými byste jinak nepřišli do kontaktu Možná jste si i opatřili nový oblek? Zase nějaké plus. Pracovali jste v obchodě a doplňovali zboží? Naučili jste se, co to znamená faceovat zboží, poznali jste lidi, kteří běžně dělají na kase a které jenom letmo pozdravíte. Víte, co takové lidi trápí, co by chtěli zlepšit, co se jim naopak líbí. To jsou všechno cenné informace, které můžete v budoucnu využít. Stačí se jenom nebát a nelenivět.

Back to Top