Pomoc nebo medvědí služba?

Pomoc nebo medvědí služba?

Podle některých, jak mužů, tak i žen samotných, služby cílené na ženy jen posilují obraz chudinek, které si v běžném světě samy neporadí. Vždyť co je na tom hrdinského jet vlakem, nasednout do taxíka, naučit se řídit nebo si jít zacvičit? Ženy už dávno nejsou oněmi křehkými květinkami, které by bylo potřeba za každou cenu opečovávat, aby náhodou nemusely něco řešit nebo aby, ó hrůzo, na ně nepadl pohled cizího svobodného mládence. Služby pouze pro ženy mají podle mnohých asi ten samý smysl jako růžové nůžky pro holčičky nebo květované sady nářadí: vůbec žádný. Ano, žijeme ve světě, kde se bohužel občas vyskytují idioti, ale je separace obou pohlaví opravdu řešením?
cvičící blondýna
Na druhou stranu je bohužel pravdou, že ženy se někdy ve veřejném prostoru setkávají se situacemi, které muži řešit nemusí. Pokud se zeptáte dam na jejich zkušenost s autoškolou, hodně z nich mělo tu čest se školitelem nebo zkoušejícím, co si myslel, že dámy za volant nepatří. A z vlastní zkušenosti, když vám někdo v posilovně začne bez vašeho souhlasu hýbat s váhami protože „tohle přece nemůžete zvednout“, tak to není žádná výhra. Podle zastánců služeb určených ženám nejde o nějaký nadstandard, ale o snahu dít ženám to, co mají muži zaručeno: možnost soustředit se na důvod, proč přišly, a nemuset se přitom prát se společenskými předsudky ohledně toho, co by dáma měla a neměla dělat. Koneckonců, stejně tak existují i kurzy zaplétání vlasů pro otce s dcerami, pánská jóga nebo lekce baletu pro muže.
žena ve veteránu
Takže, potřebujeme služby pouze pro ženy? V krátkosti, ano, ale pouze proto, že nežijeme v perfektním světě. Až se nám podaří dosáhnout toho, že chování poskytovatelů a uživatelů jakéhokoli produktu, ať už je to autoškola nebo hodina baletu, nebude ovlivněno pohlavím, bude čas, aby se lekce řízení pro dámy staly minulostí.

Back to Top