I betonový plot může být ozdobný

I betonový plot může být ozdobný


Když si zadáte do vyhledávačů klíčová slova „betonový plot“, objeví se řada hotových projektů na fotografiích nebo na videu. Lidé se na Internetu chlubí svými výtvory a na základě těchto vizuálně získaných poznatků můžete hodnotit, zda se vám dotyčný projekt líbí, nebo ne. Tato technologie si značnou oblibu získala zejména kvůli svým vlastnostem, kam patří dlouhá životnost, minimální nároky na údržbu a rozumná cena, a na estetické hledisko je přihlíženo u některých zájemců spíše okrajově.

cihlová zeď

Estetika však také hraje důležitou roli v lidském životě a s betonovými ploty nemusíte vytvářet žádné schůdné či neschůdné kompromisy. Výstavba betonového plotu může mnohé z vás překvapit některými zajímavými triky.

Využijte barevných kontrastů – na barevných kontrastech je například založen princip krásy motýlů a květin. Všimněte si, že motýlí křídla hrají většinou všemi barvami s kontrastními přechody. U květin se zas zpravidla nesetkáte se zelenými květy, většina z nich je tak barevná, že kontrastují se zeleným zabarvením chlorofylu rostlinných listů a stvolů. Jak podivně by vypadala například růže, kdyby nekvetla červeně, žlutě, růžově či fialově, ale zeleně? Využijte tohoto jevu i u stavby betonového plotu, vybírejte barvu panelů a sloupků tak, aby ostře kontrastovala s barvou domovní fasády, zelené trávy atd.

betonový plot

Šachovnicový praporek – vozy Formule 1 vjíždí do cílové rovinky s mávnutím šachovnicového praporku a tím byste se mohli inspirovat i vy. Nemáme tím přímo na mysli černou a bílou, a už vůbec ne žádné závody, ale šachovnicové pole na oplocení vypadá zajímavě. Zejména v barvách do červena s okrovou či krémovou jde o působivý kontrast, v němž zaniknou i jednotlivé přechodové spáry mezi panely a plot bude vypadat velice atraktivně. Toto řešení se hodí ke každému typu pozemku i objektu včetně zemědělských ploch a parkovišť.

Back to Top