Zábava z druhé strany stolu

Zábava z druhé strany stolu

Deskové hry zná každý hráč, od nejjednoduššího člověče nezlob se až po komplikovanější Monopoly, či „Bang!“. Strávil u nich hodiny zábavy a dobře strávené času s rodinou a přáteli, nicméně v dnešní době, kdy se lidé chtějí převážně jen bavit a ne soupeřit, vystupují na vrchol hry s ryze zábavnou složkou.

hrací deska člověče nezlob se

Všichni známe alespoň jednoho člověka, který se vyžívá v černém humoru. Ve vtipech, které se do běžné společnosti nenosí, ale on jich má s sebou vždy dobrou zásobu a nebojí se je ihned použít. Přesně pro tenhle typ lidí, byla vytvořena hra „Cards against humanity“ (karty proti lidskosti). Jak se říká „v jednoduchosti je síla“, tak i v tomto případě tomu, tak je. Smysl hry je naprosto prostý, z balíku černých a bílých karet se hráčům rozdají všechny karty, černé představují otázky a bíle odpovědi, po kolech se pak hráči střídají. Jeden hráč vždy vyloží otázku, a ostatní tu nejvtipnější odpověď. Mnohdy tak vzniknou nemístné situace, které pobaví nejen lidi s černým humorem.
lidé smějící se u stolu

Na internetu se v posledních letech rozrostla věc meme. Těm, kteří úplně neví, o čem je řeč, jedná se o obrázek z různé show, filmu, zkrátka z čehokoli, který hlásá nějakou myšlenku. Na základě těchto meme (meméček, mýmů), došlo k vytvoření stolní hry „Say what you Meme“. Její koncept je podobný jako u karet proti lidskosti, hráčům jsou rozdány karty, a ti pak párují příslušné obrázky s nejvtipnějšími hláškami ze sociálních sítí, jako je Facebook či Reddit, s co nejvhodnějšími obrázky.

Tyto stolní hry dokáží zabavit skupinu hráčů po dost dlouhou dobu, co hráč to vždy originálnější odpověď a spojení. Výsledky, vždy závisí jen na schopnosti hráčů si představit dané situace a udělat z nich humornou záležitost. Tyto hry jsou spíše pro mladší generace. Nevíte-li tedy jakou hru byste měli zvolit na příští party, zkuste výjimečně tento kousek netradiční zábavy.

Back to Top