Nová kuchyň v lesklém či matném hávu?

Nová kuchyň v lesklém či matném hávu?

Stojíte uprostřed prázdné místnosti v novém bytě, kde bude vaše vysněná kuchyň, nebo koukáte na svou starou kuchyňskou linku? V té už jedny dvířka špatně dovírají, a na druhých se odlupuje barva po třetí neúspěšné renovaci. Na časem opotřebované pracovní desce se vám ani snídaně nechce dělat. Těšíte se na svou novou linku, už ji máte skoro vybranou, jenže… nemůžete se rozhodnout pro variantu v matu nebo lesku? Nebo spíš kombinace obojího? Vaše rozhodnutí si ponesete mnoho let sebou.

Čistý lesk

V prvé řadě byste si měli určit, v jakém stylu bude celé provedení kuchyně. Co takhle Skandinávský styl, kde dominuje bílá v kombinaci se světlým dřevem, či Industriální provedení, kde se o své slovo hlásí především cihly, ocel a kámen. Bohužel nebo bohudík existuje řada stylů, do kterých jsou ideální obě varianty provedení.

Pojďme si shrnout pro a proti, abyste zvolili to pravé.

Mat a jeho výhody

Neuvidíte na něm každý otisk prstů a tak vám odpadne spoustu běhání s hadrem v ruce. Ideální řešení k dětem, jejichž ručičky patlají, co jen můžou a co je v jejich dosahu.

Pokud chcete kuchyň ve Vintage stylu, mat se do něj vysloveně hodí.  Bílý, nebo krémový odstín linky s kombinací dřevěné pracovní desky, nejlépe v tmavém odstínu či mramor.

Tato povrchová úprava je o trochu levnější než lesklá varianta.
Matné provedení

Lesk a jeho výhody

Oproti matu, kde se usazuje v pórech špína a jde jen těžko odstranit, lesk přetřete švédskou utěrkou a je to. Přesto se raději vyhněte tmavému matu naproti oknu. Půjde na tom vidět opravdu vše.

Jestliže toužíte po moderní kuchyni, kde vládne jednoduchost a barvy, vyberte si lesk.

A pokud si stále nejste jistí, běžte do obchodu a chvíli na oba povrchy sahejte a sledujte. Nebo pokropte pár kapkami vody.

Jde především o vás, abyste se ve své nové krásné kuchyni cítili co možná nejlépe. Pak budete s láskou vařit třeba i celý den a vaše rodina to jistě ocení.

 


Back to Top