Výborné letní ochlazení

Výborné letní ochlazení

Zchladit se na zahrádce v parném létě se dá různými způsoby. Pokud máte peníze, koupíte bazén. V případě jejich nedostatku jsou tu ještě solární sprchy.

Výborné letní ochlazení

Jakmile přijdou letní parna, člověk by měl dbát na to, aby byl co nejvíce ve stínu, hodně pil a dostatečně zavodnil i svou pokožku. Sluníčko je sice dobrý přítel, ale může být strašný sluha. V případě, že máte domek se zahrádkou, bylo by vhodné zřídit si na ní bazén. Nemusí se jednat o žádnou velkou koupací plochu. V současnosti se dají standardně koupit i menší nadzemní bazénky, které stojí jen pár tisíc. Díky tomu jdou hodně na dračku. Sice k plavání moc nejsou, alespoň ne pro dospělého, ale naložit se venku do studené vody má také něco do sebe. Navíc těch pár temp můžete udělat i v tak malém bazénku.

Děti v bazénu

Vzhledem k tomu, že i malé bazény je potřeba mít neustále čisté, je nutné používat různé druhy dezinfekčních prostředků, které mají za úkol uchránit plavce před případnými https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Dp%25C5%2599%25C3%25ADpadn%25C4%259B kožními chorobami. K tomu se dobře hodí chlór, který je však docela agresivní. Proto je dobré ho po každém koupání okamžitě smýt z kůže. Nemusíte však kvůli tomu běžet do koupelny. Když si pořídíte k bazénku i zahradní sprchu solární, můžete se umýt rovnou na zahradě.

Jedná se o poměrně sofistikované zařízení, které dokonale splní svůj účel. Sprcha se skládá z těla, hlavice a nádobky na vodu. Tu je potřeba doplňovat. Šikovné však je, že nepotřebujete, aby byla zapojena do sítě, tudíž nečerpá žádnou energii. Jak už je patrné z jejího názvu, tu bere ze sluníčka a je pravdou, že když svítí dostatečně, zařízení dokonale funguje. Ovšem jakmile se zatáhne, funkce je ta tam.

Průzračná voda

Funguje samostatně

Je to samozřejmě dáno tím, že jí slunce nedodává energii. Ovšem, musí být zataženo delší dobu. Když občas zastíní slunce pár mraků, nic dramatického se v tomto ohledu neděje. Jedná se o zcela autonomní systém, který sice funguje jen při silném slunečním záření, tedy v létě, ale konec konců, kdy jinde byste se chtěli venku sprchovat, že ano? Některé modely se dají na zimu sklidit, jiné můžete klidně nechat na zahradě.

Back to Top