Kdy se vyplatí pronájem dodávky z půjčovny

Kdy se vyplatí pronájem dodávky z půjčovny

Pořizujeme si dodávku

Pořídit si pro podnikání starší, ojetou transportní dodávku, je krok, s nímž kalkulují zejména mladší ročníky. Cenově nejsou až tak úplně nedostupné a pokud máte opravdu štěstí, a máte při koupi s sebou zkušeného automechanika, který vůz prověří, můžete v tomto směru jen získat.

provoz na dálnici

Otázkou ovšem zůstávají samotné provozní náklady. A ty musíte započítat již předem do vašich úvah, aby nebylo podnikání prodělečné, a aby si na sebe alespoň vůz na tyto výdaje vydělal. Co vše musíte započítat do své kalkulace?

Začněte povinným ručením a dálničními známkami. Poté pravidelné technické kontroly STK. Kromě tankování pohonných hmot se musí zohlednit amortizace, a to buď matematickým koeficientem, anebo konkrétními výpočty doplňování provozních kapalin a výměny náhradních dílů. Musíte si položit otázku, kolik bude stát výměna rozvodového mechanismu, maziva, všech filtrů, chladicí a brzdové kapaliny, pneumatik a dalších pryžových dílů, a alespoň odhadnout částku na závady v oblasti podvozku, elektroniky (řídících jednotek motoru), karosérie, převodovky a bloku motoru atd. Je toho poměrně hodně na zvážení a vyplatí se alespoň konzultace s někým fundovaným.

kabina vozu

Pronajmout nebo koupit

Bude-li váš vůz denně vytížený a příjem z podnikání veškeré náklady pokryje a ještě něco vám zbude na živobytí, pak má smysl o starším voze uvažovat. Pro sporadické jízdy se však spíše vyplatí krátkodobý pronájem. Dodávky Brno půjčovna do jeho ceny započítává vše – tedy jak amortizaci vozu, tak i dálniční známku a povinné ručení. Máte navíc k dispozici asistenční službu nonstop. Není tedy s podivem, že je o tuto službu zájem, a že bývají vozidla, zvláště přes léto, často zamluveny i pár týdnů dopředu. Lze jich využít jak pro stěhování a převážení předmětů, tak i pro jízdu více osob na nějakou soukromou akci – oslavu nebo dovolenkový pobyt.

Back to Top