Svítit je možné levně a dlouhodobě

Svítit je možné levně a dlouhodobě


Designové svícení je stále žádanější. Lidé totiž vidí v osvětlení něco více, než je jenom obyčejné světlo. Chtějí zkrátka něco jiného, co bude mí skutečně smysl. Po čem se díváte zrovna vy? Možná to jsou LED žárovky Opal , které jsou ideální volbou do prostorů, kde to majitel vyžaduje. Pokud je totiž žádoucí, aby byla vidět celá žárovka, pak je tento typ zcela ideální. Nejde o žádnou malou žárovku, ale o velkou baňku, která nejenom, že skvěle vypadá, ale také báječně svítí. Právě to je důvod, proč se pro tento zdroj světla můžete bez obav spolehnout.

úsporný zdroj světla

Nezapomínejte na správnou teplotu chromatičnosti

To, na co lidé v souvislosti se žárovkami velmi často zapomínají, je teplota chromatičnosti. Ta v podstatě říká, jakou barvu bude světlo mít. Že to není důležité? Inu, to byste se velmi divili. Bylo několikrát ověřeno, že barva světla velmi výrazně ovlivňuje nejenom náladu člověka, ale také jeho únavu nebo produktivitu. Právě proto byste si měli být jisti v tom, že k danému účelu vybíráte správný zdroj světla.

výkonný zdroj světla

Pro jaké účely se hodí která barva?

  • Práce a vysoká koncentrace = v takovém případě potřebujete osvětlení, které bude svítit bíle, případně se bude blížit barvou klasickému dennímu světlu
  • Večerní pohoda a relaxace = v této situaci naopak musíte imitovat večerní scénu, což znamená teplejší odstíny, které ve vás budou vzbuzovat příjemné pocity

Ať už se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu pohledu, bude vám jasné, že vybrat svícení není jednoduché. Když to však vezmete ze správného konce, bude se vám s daným svícením žít příjemně. Proto myslete na to, že to, jak byl člověk vytvořen, byste se neměli snažit předělávat pomocí svícení. A právě svícení má na kvalitu života nemalý vliv. Myslete při výběru svícení tedy nejenom na to, aby vám bylo příjemně, ale také na to, abyste podpořili své zdraví.

Back to Top