Moskva dokáže překvapit

Moskva dokáže překvapit

V podstatě se jedná o největší město v Evropě. Dokonce zde žije více lidí, než u nás v České republice, což není zrovna málo. Přesto nám má toto město co nabídnout. Už jen to, že na každém kroku potkáváme nějaké zdobené chrámy, sochy, muzea, ale i starobylé šedivé kostely, kde v jejich blízkosti stojí moderní vybudované nákupní centrum. Ale je pravdou, že nás zároveň překvapí i příjemné odpočinkové zóny, které jsou v podobě zelených a upravených parčíků a zahrad, kde si lze v pohodě odpočinout a načerpat místní atmosféru. Jeden z největších je Gorského park, který se řadí mezi největší a nalezneme zde i hřiště, atrakce a jezero, kde se dá zapůjčit lodička a vydat se na okružní jízdu po vodě.

Moskva

Ruská kuchyně je jedinečná

Mnoho těchto pokrmů si přirozeně lze připravit i doma, ale přece jenom místní gurmánské pochutiny jsou zkrátka naprosto úžasné. Klasické ruské pirožky nebo boršč chutnají úplně jinak a není divu, vždyť je to jejich národní pokrm. Samozřejmě kdo chce ochutnat něco ohnivějšího, tak rozhodně zde může očekávat vodku, která je pro místní obyvatele klasickým alkoholickým nápojem. Moskva jako taková je sice poměrně rozlehlá, ale když se podíváme na méně známá turistická místa, tak se můžeme setkat i s překvapivou bídou místních obyvatel, nicméně i přes všechno je to velmi pohostinná země.

letiště

Cesta do Moskvy nemusí být drahá

Nějak nám v paměti utkvělo, že lety musí být do těchto končin finančně nákladné. Tak rozhodně to i tak může být, když si vybereme nějaké špičkové lety první třídy. Ovšem Praha Moskva letenky nemusí být vůbec drahou záležitostí, když si objednáme nízkonákladový let. Není o nic horší a nemusíme se obávat ani o technický stav letadla, naopak si svůj let můžeme užít a ještě ušetřit nějakou korunku. Ty se nám hodí například na nějaký pěkný suvenýr z této země. Postačí jen vyhledat levné lety v určitém termínu, vyřídit si potřebné vízum a další náležitosti. Dovolená v Moskvě za to rozhodně stojí.

Back to Top