Pro jakou věkovou kategorii je určena dětská houpačka do bytu?

Pro jakou věkovou kategorii je určena dětská houpačka do bytu?

Není pochyb o tom, že jednou z oblíbených zábav dětí je houpání. Začíná to již u miminek, která jsou kolébána v náručí rodičů, případně v kolébkách. Jak rostou, vymění tyto za houpačky.

Těch máme samozřejmě více druhů. Jedním z nich je klasická plaňková, avšak ta není příliš oblíbená. Vyžaduje totiž minimálně dva lidi, kteří každý sedí na opačném konci. Navíc se s ní nezhoupneme tak vysoko. I tak je však využívána především menšími dětmi.

zhoupacka1

Daleko populárnější jsou závěsné houpačky. V podstatě se jedná o sedátka, zavěšená pomocí provazu, nebo častěji řetězu, na obvykle kovové konstrukci. Zde se děti mohou houpat samy, aniž by vyžadovaly asistenci někoho dalšího. Navíc jim umožní zhoupnout se skutečně vysoko, což je něco, co se jim líbí.

Z těchto důvodů jsou oblíbeny především u již větších dětí, obvykle školního věku. Po ty představuje ideální druh zábavy. I z tohoto důvodu ji najdeme nejen na dětských hřištích, nýbrž i na mnoha zahradách.

zhoupacka3

Co ale můžeme dělat, pokud bydlíme v bytě, a nemáme chatu či chalupu? Opravdu nemáme jinou možnost, než svého potomka brát na hřiště? Nikoliv. Již i u nás se prodává dětská houpačka do bytu. Ta existuje ve dvou provedeních – buď ji můžeme připevnit pomocí háků ke stropu, nebo může být zachycena v rámu dveří.

Samozřejmě je nutné si předem uvědomit, pro jakou věkovou kategorii je tento produkt určen. A tou rozhodně nejsou starší děti. Ty se totiž chtějí houpat skutečně vysoko, a to jim tento typ houpačky neumožňuje – je zde značné riziko, že narazí do stropu.

Z tohoto důvodu se hodí především pro menší děti, které se teprve houpat učí, a které k tomu stále potřebují asistenci. Ty se totiž nebudou chtít houpat tak vysoko, a tak pro ně tento typ houpaček představuje ideální řešení, jak se této dovednosti naučit. Tedy než vyrostou – a děti rostou rychle.

Back to Top