Jednoduché rady, jak vybavit váš venkovský dům jednoduchým a správným způsobem

Jednoduché rady, jak vybavit váš venkovský dům jednoduchým a správným způsobem

V představách máme všichni venkovské chalupy jako krásné, teplé a útulné místo se známým a milovaným rustikálním prostředím.
Prvním krokem ke splnění snu je výběr domu, jeho velikost, styl, poloha a umístění, ale stejně důležitá je volba způsobu, jak si takový venkovský dům zařídit. Je třeba najít pro daný dům takové zařízení, aby ladilo s prostředím domu.

Jak zařídit venkovský dům

chalupa1

Na základě osobních charakteristik, pracovních potřeb, rodinného kontextu nebo kouzla vzpomínek je možné vyhodnotit, zda dát nábytku tradiční nebo trochu modernější nádech.

Venkov je velmi charakteristické prostředí s jednoduchým a dřevěným nábytkem, vázami s čerstvými květinami a přímým kontaktem s přírodou. Při výběru nábytku není třeba se vzdávat moderních vymožeností, ale pokud má dům vyjadřovat určitý nádech starých časů, je potřeba postupovat s citem a rozvahou.

Ti, kteří si kupují dům na venkově, obecně cítí potřebu klidu, ticha a kontaktu s klidným a přirozeným prostředím, proto by bylo lepší nenarušit rovnováhu nadměrně studeným moderním nábytkem.

Nejlepší řešení spočívá v zachování tradic s tolerancí moderních prvků. Jinými slovy, je vhodné vybrat si nábytek vyznačující se jednoduchostí tvarů a materiálů a spojit ho s moderními a praktickými doplňky a spotřebiči. Venkov je barevný, nebojte se proto při zařizování barevných kontrastů.

Můžete například vložit obrovskou obrazovku do rustikálního kusu nábytku, díky čemuž bude „neviditelná“, nebo můžete použít indukční varnou desku a „zakrýt“ ji dřevěným víkem stejné barvy, jakou má dobový kuchyňský nábytek.

Pokud je dům, který vlastníte, menší, bylo by vhodné jej zařídit pohodlným způsobem s ohledem na podstatu prostoru. Dřevo je pro nábytek na chalupu ideální volbou, protože působí teplým dojmem a je uklidňující. Nábytek by měl být jednoduchý, a ne příliš zdobený. Pro menší místnosti se upřednostňují světlé barvy, které poskytují větší jas a pomáhají vizuálně rozšířit prostory.

chalupa

Řešením pro obývací prostor může být spojení s kuchyní a sjednocení prostoru, vytvoření kuchyňského ostrůvku s velkou kuchyňskou deskou, s vysokými stoličkami a měkkou pohovkou s průhlednými závěsy na oknech, vše v teplých barvách, aby bylo zajištěno přirozené a příjemné světlo.

Pro ložnici by bylo dobré mít velké postele, komody a skříně s jednoduchými liniemi, několik nábytkových doplňků s měkkými liniemi a těžké závěsy na oknech, které zaručují správný odpočinek i po východu slunce.

Velký dům se samozřejmě zařizuje s mnohem větší možností uplatnit kreativitu. Ve velkém domě by neměla chybět prostorná místnost (srdce domu), která poskytne pohostinnost domácím i hostům.

Můžete se soustředit na přízemí s mnoha dřevěnými prvky, kamenným krbem nebo keramickými kamny, s velkým stolem s masivními lavicemi nebo židlemi a relaxační koutek s pohovkou a měkkými křesly na střízlivém koberci.

Back to Top