Budoucnost Slavíka bez slavíka

Budoucnost Slavíka bez slavíka

V loňském roce otřásl hudební soutěž Český Slavík obrovský skandál s hlasy, který vedl k následnému přerušení soutěže až do odvolání. Ani v letošním roce se Český Slavík konat nebude.
Tak nějak bylo dáno a obecně všemi lidmi bráno a přijímáno, že tuto soutěž téměř vždy vyhrál Karel Gott. Během své šedesátileté pěvecké kariéry zvítězil celkem 42x. Od roku 1996 byl jen 2x poražen. V roce 1998 Danielem Hůlkou a v roce 2012 Tomášem Klusem. To je neuvěřitelná bilance a jen to dokazuje jeho neskutečnost oblíbenost a věrnost jeho fanoušků.
hudba, deska
Karel Gott zemřel, zemřel 1.10.2019 ve věku 80 let po vážné nemoci. Zůstane navždy v našich srdcích a jeho písně nám budou bez přestání působit radost. Kdo ale zabere jeho místo na pěveckém výsluní? Zabere někdo někdy vůbec jeho místo?
Nemyslíme si. Tento interpret se držel na výsluní 60 let, to nemůže nikdo jiný dokázat, i tak bychom mohli hádat, kdo po něm pomyslné žezlo převezme.
Loni tento problém za nás už předčasně vyřešila soutěž Český slavík, která byla až do odvolání přerušena a vlastně ani nevíme, zda se jí někdy ještě dočkáme. Trochu osud, není Slavík, není Gott.
Tuto pěveckou soutěž poznamenala kauza, kdy organizátoři odečetli hlasy Tomáši Ortelovi a jeho kapele Ortel v kategoriích Zpěvák a Skupina. Ve Skupině měli skončit na 1. místě a ve Zpěvákovi se měl Tomáš Ortel umístit na 2. místě. Jeho fanoušci ale údajně spustili hlasovací kampaň, která je v rozporu s pravidly soutěže, proto jim určité procento hlasů smazali.
hudba, mikrofon
Toto se ale nelíbilo kapele Kabát, zpěvákovi Michalu Davidovi a dalším interpretům. Kabát i Michal Davit své Slavíky vrátili.
Toto vedlo k velkému skandálu a následnému přerušení soutěže na dobu neurčitou.
Myslíme si, že je to tak správně. Odpočineme si od soutěže. Organizátoři mezitím vymyslí nová a snad i přijatelnější pravidla a zpěvák, který bude oceněn po Mistrovi, se na svou roli bude moci připravit. A Mistr bude oceněn in memoriam.

Back to Top