Připravte se

Připravte se

Připravte se, že život v bytě je do určité míry omezující. Pokud rádi sportujete, cestujete, máte záliby, co potřebují místo, je tu problém! Nedostatek úložných prostorů většinou nezbývá ani na věci denní potřeby, natož na hobby záležitosti. Zručný kutil si poradí, vymyslí a zrealizuje spoustu odkládacích míst, kam například sezónní věci uložit. Pak se ovšem z Vašeho obydlí může na první pohled stát skladiště. Můžete si nechat zdát o designových obrázcích z bytových katalogů, můžete marně snít o metrech čtverečních. Můžete marně domlouvat dětem, že prostě chtě nechtě musí sdílet jeden společný pokoj. Můžete nadávat partnerovi, že svoje sběratelské úlovky má všude po bytě a „normální“ věci není kam dát! Můžete a nemusíte! Můžete se rozhodnout a jít do toho!
dům se zahradou

Což takhle dát si dům?

Není to jen tak! Stačí zavřít oči a snít. Úplně malý domek se zahrádkou, u boudy pes, pár ovocných stromů a keřů, trávník, skalka, soukromí. Ale jak na to? Zcela jednoduše, stačí finance a sen je rázem realitou. Ovšem tady je nejčastější kámen úrazu. Ty šťastnější mají možnost bydlet u rodičů, nebo platit hypotéku. A smolaři? Těm nezbývá, než občas přivřít oči a opravdu jenom snít. Tak, jako tak bydlení na obou frontách má svoje výhody a nevýhody, stejně tak jako má svoje zastánce a odpůrce. Až se budete rozhodovat kde zakotvit v životě, volte dobře!
přestaňte snít

Bojíte se změn?

Spousta z nás se bojí změn. A změnit bydlení, změna určitě je! Bydlíte na rušné ulici, do zaměstnání, za zábavou, do kina, nebo divadla je to kousek? Je jasné, že představa života někde na periférii nemusí být dokonalá. Víkendy klidně, ale celý týden? Je potřeba zvážit priority, je potřeba zamyšlení, komu stávající stav vyhovuje. Vyhovuje Vám, protože se rádi bavíte? Otázkou zůstává, zda také vyhovuje partnerovi, dětem, zvířecím mazlíčkům. Zkuste najít kompromis, zkuste bytovou situaci vyřešit ku prospěchu všech!

Back to Top