Nachystejte na podzim sebe i svůj dům

Nachystejte na podzim sebe i svůj dům

Den rovnodennosti se nenápadně přehoupl a můžeme tak čekat už jen delší noci, chladnější rána i večery. Některé z nás může přepadnout sezónní deprese, proto není radno podceňovat přípravu na podzim a zimu. Dvě období, které pro naše předky znamenali smrt, strach a bolest. Snad některé z těchto pocitů zažíváme i dnes v úplně jiné podobě. Zatímco by nadcházející období mělo být v duchu sebereflexe, odpočinku a klidu, jsou na nás zvýšené požadavky ze všech stran. Vytvořte si doma útočiště, kde všechno tohle budete moci nechat za sebou.
svíčky ve svítidlech

Rostliny

Někdy v polovině října přestaňte do zálivky přidávat hnojivo a dopřejte rostlinám zasloužený odpočinek na zimu. Také je v této chvíli nepřesazujte. Hnojit můžete začít opět kolem března nebo dubna. Obklopte se posledními kvítky ve vázách a dopřejte co nejvíce sluníčka vám i vašim rostlinám.

Šatník

Je to tak – po neúmorných horkách přichází ranní mrazíky a večerní chlad, který se zažírá i pod ty nejteplejší trička. Je čas vytáhnout teplejší oblečení, bundy a kabáty, vyprat je, nachystat na zimu a v šatníku uložit do popředí. Zásobte se také punčochami nebo legínami.
listy javoru

Zásoby

Nakupte si brambory, česnek nebo cibuli k uskladnění, pokud pro to máte správné skladovací podmínky. Vyrobte si z přebytku kečupy, přesnídávky nebo polévkové směsi do mrazáku. Budete se cítit mnohem připraveněji na zimní měsíce, kdy pod sněhem sotva něco roste – respektive také odpočívá.

Atmosféra

Přibližte se svojí zahrádce nebo přírodě vhodnou výzdobou. Letí teď okrasné dýně nebo zelí, také je správný čas na zakoupení vřesu. Sežeňte si velkou zásobu svíček a propojujte se s přírodou skrze něj. Usušit si taky můžete korále z jeřabin či šípku. Nasušte si jeho plody na večerní čajíky a skliďte i ostatní bylinky. Vytvořte si doma prostor, který vám bude příjemný a budete v něm chtít strávit svoje dny určené pro odpočívání.

Back to Top