Vhodná střecha pro zahradní posezení

Vhodná střecha pro zahradní posezení

V případě, že máte před domem dvorek nebo alespoň malou zahrádku, byl by hřích tento prostor naplno nevyužít. Můžete si tam udělat vlastní venkovní posezení.

Vhodná střecha pro zahradní posezení

Majitelé zahrad si často neuvědomují, jaké jim tento plácek nabízí možnosti. Dvojnásob to pak platí, když se jedná o zahradu přidruženou k domu. Ta by měla být maximálně využita, a to nejen k pěstování rostlinstva, ale třeba také k vybudování zahradního plácku vhodného pro sezení. Venkovní posezení není vždy jednoduché, a hlavně levné vybudovat, ale rozhodně se investovaný čas i peníze do takovéhoto projektu vyplatí. Je však nezbytné vše důkladně naplánovat a rozvrhnout.

Prosklená pergola

Hlavní je samozřejmě nábytek. Na něčem přeci sedět musíte. Nechcete-li zbytečně utrácet za speciální venkovní ratanový nábytek, můžete trochu slevit se svých nároků a koupit klasické plastové židle i stůl. Většinou se už nejedná o lacině vypadající produkty, které co se designu týče nejsou vhodné ani k bazénu. I plastové posezení může vypadat překvapivě hezky.

Nejen nábytek je ale potřeba vyřešit. Rovněž je dobré zamyslet se nad zastřešením, respektive nad tím, jakou formu vybrat. Nabízí se klasické slunečníky, které mohou vypadat k světu, jenomže nejsou vhodné do deště. Jakmile spadnou první dešťové kapky, budete mít po zastřešení. Proto je lepší, i když daleko dražší, investovat své peníze do něčeho lepší, třeba do některé z moderních verzí pergol. Nejenže docela pěkně vypadají, ale jsou hlavně velice odolné nejen proti dešti, ale i kroupám a dokáží zastavit i otravné sluneční paprsky. Jedná se tak o ideální druh zastřešení.

Řecká pergola

Montáž svépomoci

V případě, že nechcete nebo nemůžete příliš utrácet, vybírejte z prefabrikovaných modelů. Jsou daleko levnější, ale přitom nevypadají o tolik více zle než verze šité přímo na míru. Navíc mají výhodu v tom, že se dají snadno složit. Montáž si můžete zařídit sami nebo se domluvit s dodavatelem. V druhém případě se ale připravte na to, že zadarmo to nebude. I tak se ale tato investice vyplatí. Získáte kvalitní zahradní zastřešení za velice výhodou cenu.

Back to Top