Tipy pro vaše kulturní vyžití

Tipy pro vaše kulturní vyžití

Člověk je tvor zvídavý a společenský, a proto potřebuje ke své spokojenosti i nějaké to kulturní obohacení. V posledních letech jsme však téměř všichni v tomto ohledu strádali, a to kvůli spoustě opatření, které nám znemožňovali žít na plno. Opatření jsou však pryč, a nám se otevírají mnohé dveře. Do kterých vstoupíte vy?

Zážitková muzea

Co jsou to zážitková muzea? Příliš se neliší od klasického muzea, avšak s tím, že namísto klasické lidské historie nabízejí expozice se stále zajímavějšími zaměřeními. Milovníci filmů určitě ocení návštěvu muzea Film legends, kde je fotografování s exponáty povoleno. Uvidíte zde realistické sochy, busty, ale i repliky slavných filmových legend, jako jsou například postavy z filmů společnosti Marvel, Terminátor, Predátor, ale i kultovní Vetřelec. Tento zážitek je navíc o to dostupnější, že se nachází hned na několika místech České republiky, tedy v Praze, v Poděbradech, Kroměříži, ale i v Kutné Hoře. A co víc? Své si zde najdou i děti, které ocení expozici Harry Pottera, nebo Ledového království. 

figurína spiderman

Cirkus pro odvážné

Popularita klasického cirkusu poslední dobou slábne, a to právě proto, že zde dochází k týrání zvířat. Pokud patříte k odpůrcům toho typu zábavy, jistě si užijete show česko-slovenského Hororového cirkusu, kde se žádná zvířata nenacházejí. Zato se vám naskytne děsivá, avšak svým způsobem okouzlující podívaná, o kterou se starají šikovní akrobati a akrobatky, ale také vyloženě hororoví klauni. Morbidní triky, vrhání noži, a spousta další zábavy na vás čekají v hororovém cirkusu Francesko Jung.

děsivý klaun

Oldies

Pamatujete si hity devadesátek? A chcete je slyšet znovu? Potom musíte navštívit Oldies Festival, který se koná pod širým nebem, a kde uslyšíte vaše oblíbené devadesátkové hity. Na letošním festivalu se například můžete těšit na Shauna Bakera, skupinu C-block, nebo třeba popové skladby od Caught in the Act. 

Back to Top