Palmová riviéra

Palmová riviéra

Italská provincie Abruzzo leží v krajině, která skýtá všem cyklistům všechno, co si mohou o své dovolené přát. Desítky kilometrů cyklostezek, které vedou podél písečných pláží Jaderského moře. Roubenými vzrostlými exotickými palmami. A na obzoru se vypínajícími se impozantními vršky pohoří Apenin. S nejvyšším Gran Grassem, nazývaným též Malé Dolomity,  obklopenými národními parky. S hlubokými lesy. Cyklostezky vedou i po opuštěných silničkách mezi pastvinami. Které umožní nahlédnout do života obyvatel zapadlých vesnic. A po celodenním cestování na kolech přijde relaxace na pláži spojená s koupáním v moři. Sklenička kvalitního italského vína bývá odměnou za zvládnuté kilometry za celý den. 

Palmová riviéra

Míst, které v této pozoruhodné provincii stojí za zhlédnutí, je mnoho. Dobrým řešením je plán výletů podle počtu strávených dnů. Který lze vymyslet tak, aby každý cyklovýlet byl zakončen koupáním v moři. Připravit je potřeba před cestou i vhodné cyklistické oblečení. Protože přestože v nižších polohách panuje výrazně středomořský charakter počasí, v těch vyšších jsou teploty nižší. Pokud si vyhradíte na svoji cyklodovolenou týden, určitě zařaďte do plánu výletů návštěvu přímořských letovisek Alba Adriatica, Martinsicuro, Tortoreto Lido či Giulianovo. Což jsou ideální dojezdová místa po celodenním putování.

Relax a koupání v moři

Zajímavým cílem výletu je náhorní planina Campo Imperatore, která proslula nedobrovolným pobytem diktátora Benita Mussoliniho. Či národní parcky Monti della Laga a Gran Sasso. Vápencový horský masív, s nejvyšší horou celých Apenin, Corno Grande. Na tento cyklovýlet je potřeba přibalit teplejší oblečení. Po málo frekventovaných silničkách se dají na kolech projet malebné vesničky a městečka. Za zastavení určitě stojí jak Castel del Monte, tak Rocca Santa Maria, ve kterých je možné ochutnat i spousta místních specialit. Architektonickými perlami kraje Abruzzo je Civitella del Tronto, ve které dodnes můžeme navštívit největší bývalou vojenskou pevnost v celé Itálii, nebo městečko Campli,  vystavěným řadou historických staveb a kostelů. Ať už se rozhodnete vyrazit kterýmkoliv směrem, určitě nebudete zklamaní. 

Back to Top