Nejlevnější tažné zařízení jako partner pro stěhování

Nejlevnější tažné zařízení jako partner pro stěhování

Přestěhovat a vyklidit byt

Stěhovací služby jsou dnes v tak silné konkurenci, že se každá z firem snaží stlačit ceny dolů tak, aby si nejen získala zákazníka na svou stranu, ale obdržela i pozitivní reference. A právě ty v této branži o úspěchu rozhodují do značné míry. I přesto se však mnozí z nás snaží ušetřit, kde se dá.

jízda v tunelu

Jednou z možností, jak realizovat stěhovací proces nebo důkladně vyklidit byt po nájemnících, anebo po zesnulém příbuzném, je pronájem dodávky do tři a půl tuny. Tímto způsobem se dá zvládnout většina takových akcí, ale má to jeden háček, a sice vůz není váš. Měli byste si zajistit své vlastní pojištění pro případ nehody či poškození vozu např. při nakládání, a to v takových případech nebývá zrovna výjimečné. Náklad musíte důkladně zajistit proti pohybu a stačí jen málo a každá odřenina či promáčknutý plech vás vyjde velmi draho.

Vlastní tažné zařízení

Výhodou je mít k dispozici nejlevnější tažné zařízení, od něhož můžete očekávat pomoc vždy, když bude zapotřebí. A stěhování je docela dobrý důvod.

opuštěná silnice

Pronájem přívěsu – ten vyjde mnohem levněji a jeho poškození bývá také méně pravděpodobné, náklad na přívěsu se lépe zajišťuje proti pohybu, odpadá totiž horní stěna a strop, které u dodávek nejvíce trpí. Na přívěs sice naložíte méně břemen a budete muset absolvovat více jízd, ale to je zas výhodné v tom, že si rozložíte fyzickou práci s nakládkou a vykládkou do více úseků, nebudete přetíženi a vystresováni tak, jako když se stěhuje na jeden zátah.

Jízda s přívěsem je také mnohem méně náročná, navíc jedete s vlastním vozem, na který jste zvyklí, zatímco pronajatý vůz neznáte a musíte se s ním teprve sžít, a na to bývá moc málo času. Na řízení dodávek si také každý netroufne a jsou lidé, co si např. na stěhování pronajímají vůz i s řidičem. Zapojený přívěs vyžaduje jen pasivní styl jízdy a větší nájezdy do zatáček, problémy vám může dělat couvání, ale to se dá mnohdy obejít odpojením vozíku.

Back to Top