Limity při výběru svatebních šatů

Limity při výběru svatebních šatů

Základním bodem při plánování svatby je výběr svatebních šatů. Vždyť na nevěstu se zraky hostů, sousedů, známých i neznámých lidí prostě upírají nejvíce. Je nutné proto výběr nepodcenit a řídit se podle … Čeho? Platí ještě dnes vůbec nějaké limity, podle kterých je nutné se omezovat?

Z hlediska etikety je vhodné téměř cokoli – délka, střih, barva nebo třeba i kalhotový kostým. Podle čeho se tedy řídit? Především by oblečení mělo korespondovat s prostředím, kde se celá událost odehraje. Pokud se koná na louce, nebude vhodným řešením pětimetrová vlečka, stejně tak pokud půjde o zahradní párty. Zároveň se jedná o jednu z nejvyšších položek z celého rozpočtu, volte proto tak, abyste se pokud možno nemusela převlékat.

bride-2098084_960_720

Ačkoli bílá barva není nutností, stále ještě u nevěst vede – volí ji drtivá většina z nich. Samozřejmě, může za to již déle než 200 let dlouhá tradice, která už se příliš neopírá o původní symboliku nevinnosti. Bílá totiž není tabu ani při druhé svatbě, pro těhotnou nevěstu nebo nevěstu již s dětmi. Jiné barvy lze bez obav volit také, ovšem stále musí být mezi všemi poznat, kdo je nevěsta.

character-4212257_960_720

Co se týká délky, tak krátké svatební šaty již také nejsou žádným problémem. Nejvíce sluší retro stylu či méně formálním nebo méně početným svatbám. Bohužel zde je největší riziko, že nevěsta nebude k rozeznání od ostatních hostů, je proto nutné dodržet následující pravidla:

  • jiná než bílá barva nepřichází v úvahu – nevěstu pak snadno půjde zaměnit za kteréhokoliv z hostů,
  • je vhodné hosty upozornit na neformální variantu svatby, nikdo přece nesmí být oblečen lépe než nevěsta.

Výhodou této volby je, že krátké bílé šaty si může žena obléct v jakémkoliv věku a také s jakoukoliv konfekční velikostí.

V každém případě ale finální volba musí ženě perfektně sedět, neustálé stahování sukně, rovnání ramínek či popotahování šatů nebude dělat dobrý dojem. Střih musí prostě perfektně sedět a to nejen z hlediska pohodlí, ale na pohled musí postavě lichotit. Ženy s většími ňadry by určitě měli volit šaty s ramínky a volit nepříliš zdobný vzor. Výraznější boky pak zakryje splývavá sukně, široká ramena uvítají širší ramínka atd.

Back to Top