Čtečka – elektronická kniha do kapsy

Pokud se řadíte mezi ty, kteří i v dnešní uspěchané době rádi čtou, a tím nemyslím SMS nebo reklamy na billboardu, ale opravdu krásné nebo poučné knihy, možná byste se mohli zamyslet nad tím, že byste si pořídili elektronickou čtečku knih.

Vysvětlím vám výhody takové čtečky.
1. Je to něco jako malý, a vlastně velmi jednoduchý počítač. Rozměry takového miláčka jsou kolem 20 centimetrů na výšku, a asi 10 centimetrů na šířku. Tloušťka je jen něco málo milimetrů, a váha tak 200 gramů. Když to všechno sečtete, je to takový malý lehký drobeček, který se vám snadno vejde do kabelky, brašny, ale také do kapsy.
2. Toto mobilní zařízení je určené především pro čtení elektronických knih. Je to vlastně taková alternativa tištěné knihy, akorát že místo na papíru si přečtete knihu na displeji, který se svým zobrazením co nejvíce knihu připomíná. Na obrazovce se vám pak zobrazí text, který je uložený ve speciálním souborovém formátu.

3. Čtečka disponuje přednostmi, jako je zanedbatelný odběr energie, dobrá čitelnost na denním světle i pod přímým sluncem a velká výdržnost. Paměť pro data je dostačující pro velké množství e-knih, takže si jich můžete uložit klidně několik set až tisíc.
4. Některé čtečky mají dokonce LCD displej, multimediální přehrávač, webový prohlížeč, vyhledávání v textu, překlad vybraného textu, poznámky, bezdrátové připojení a další funkce.
5. Cena elektronické čtečky knih se pohybuje od 1500 Kč do 5000 Kč a více. Záleží, jaké máte představy a požadavky. Je to vcelku přijatelná cenová relace, když si porovnáme, co všechno tento elektronický zázrak dovede.

Čtečka se nehodí pouze pro náruživé čtenáře, pořídit si ji mohou také studenti nebo lidé, kteří musí kvůli své práci neustále číst nebo studovat nějaké dokumenty. Ocení ji také čtenáři internetových deníků nebo novin či časopisů, neboť si mohou přečíst aktuální číslo vždy o pár dní dříve, než se dostane do rukou předplatitelů a na pulty prodejen.

Back to Top