Bezpečnostní zásady dětského pokojíčku

Bezpečnostní zásady dětského pokojíčku

Pokud i vy máte, nebo teprve čekáte, potomka, jistě je u vás na prvním místě jeho zdraví a bezpečnost. Jistě víte, že k neštěstí může dojít během minutky, proto je dobré se tímto tématem zabývat komplexněji.

Jestliže bydlíte v bytě, či domě, s balkónem, určitě není vhodné, aby dítě mělo pokoj v místnosti, která na něj má přímý přístup. Je nutné přemýšlet dopředu. Pokud malé dítě vstoupí na balkon bez vašeho dozoru, může se stát obrovské neštěstí. Pokud nemáte na výběr a dítě do takového pokoje umístit musíte, je vhodné buď oddělat kliku, nebo dveře vždy zamykat a klíč dát na bezpečné místo.
dítě na zemi

Další čeho byste se měli vyvarovat, jsou klíče v zámku u dveří pokoje dítěte. Malé dítě žádné velké soukromí nepotřebuje a jen budete riskovat, že se v pokoji zamkne a nebude se moci dostat ven. Tato situace je velice nepříjemná, neboť nemáte přehled, co dítě v inkriminovanou dobu dělá. Nehledě na to, že pokud se zámek zasekne, budete muset dveře rozbít.
dětský pokojíček

Z pokoje by měli zmizet i všechny jedovaté květiny. Nechat takové květiny v dětském pokoji je přímo hazard. Všichni dobře víme, že děti poznávají svět ústy. Mohly bychom hořce litovat, kdyby se taková květina v pokoji nacházela.

Pokud máme dítě alergika, bohužel musí z pokoje pryč i všichni domácí mazlíčkové. Vždy musíme zvážit závažnost alergie, ale jistě se všichni shodneme na tom, že zdraví dítěte je na prvním místě.

Samozřejmostí by měla být i správně udělaná elektřina v pokoji. Nikde nesmí vyčuhovat žádné dráty pod proudem a všechny zásuvky musí být bezpečně uzavřené, aby nemohlo k žádné nehodě dojít.
dětská postýlka

Mezi poslední věc patří umístění psacího stolu. I kdyby váš potomek měl malý pokoj, nemělo by se stát, že bude mít psací stůl ve stínu. Psací stůl by měl být vždy umístěn pod oknem. Dítě se lépe soustředí, nekazí si oči a domácí úkoly se mu píší daleko snadněji.

Back to Top