Vyzbrojte se správnými prostředky pro údržbu bazénu

S blížícím se létem čeká na zahájení sezóny i váš bazén. Před začátkem koupání se tedy ujistěte, zda doma máte vše potřebné pro údržbu vody. Možná ale máte své zahradní koupání tento rok nově a potřebujete přehled prostředků, které bude v průběhu sezóny potřebovat, aby vody v něm byla stále v kondici.

Přípravků, které můžete v našich podmínkách pro úpravu vody využít je velké množství. Pro nové majitele bazénů nebo vířivek může být ze začátku trochu problém se zorientovat. Nicméně uvidíte, že tak složité to ale také není.

Seznamte se s různými přípravky a vyberte si

Představme si tedy jednotlivé produkty pomocí několika přehledných kategorií. Zaměříme-li se na rozdělení základních přípravků podle obsahu účinné složky, můžeme je rozdělit následovně:
· Přípravky s obsahem chloru
Ty jsou nejběžnější. K dostání jsou ve formě tablet, granulované i kapalné.

· Přípravky s obsahem bromu
Jsou nejméně známé, uplatní se především v teplejších vodách a rovněž je nalezneme v různých formách.

· Přípravky na bázi aktivního kyslíku
I tyto přípravky mají své místo především v teplejších vodách, vhodné jsou do vířivek. Ke zvýšení jejich účinku je potřeba použít ještě kyslíkové aktivátory.

Dalšími velmi důležitými prostředky jsou ty, které upravují pH vody. To je velmi důležitá hodnota, kterou musíte stanovit před užitím jakéhokoli přípravku. Jen pokud je pH v normě, budou všechny použité prostředky fungovat, jak mají. Tuto hodnot jednoduše zjistíte pomocí testeru. Přípravky tuto hodnotu zvyšují nebo snižují.

Kromě již uvedených produktů dále uplatníte:
· Přípravky na eliminaci řas
· Vločkovač
· Odpěňovač
· Čisticí prostředky
· Přípravky pro snížení tvrdosti vody

Ovšem chemické přípravky nejsou všechno. Při údržbě bazénové vody se však také neobejdete bez určitého příslušenství. Sem spadá zejména filtrace, bazénové vysavače, teploměry, dávkovače, plováky a mnoho dalších užitečných pomocníků https://eshop.techneco.eu/. Přesvědčte se sami a vyberte si vše potřebné včas, ať si koupací sezónu náležitě užijete a nic vás nezaskočí.

Back to Top