Vyřešte své bydlení elegantně

Vyřešte své bydlení elegantně

Najít si bydlení v cenové relaci, která by pro vás byla uspokojivá, je nejspíše čím dál tím složitější. Obytné nemovitosti totiž prudce stoupají na ceně.

Vyřešte své bydlení elegantně

Každý Čech by chtěl mít své vlastní bydlení, tedy skoro každý. To vyplývá z mnoha průzkumů, které byly udělány na českém obyvatelstvu. Není se čemu divit, jelikož mít vlastní bydlení je svým způsobem jistota toho, že neskončíte na ulici. A přesně o tuto jistotu stále více a více našinců přichází. Byty jsou totiž až nekřesťanský drahé. A nebavíme se pouze o Praze a jejím blízkém okolí. I v jiných, daleko chudších regionech se tento problém také více a více objevuje. Celá řada lidí s nižšími příjmy prostě nedosáhne na hypotéku. To, že by si nemovitost pořídili kompletně z našetřených peněz, je už úplná fantasmagorie.

Bydlení za pár babek

Není tedy divu, že se řada našinců začíná poohlížet po méně klasických typech bydlení, které by nebyly tak drahé. Těch možnosti zase tolik není. V podstatě se dá říci, že jedinou ještě relevantní je koupě mobilheimu. Donedávna pro valnou část obyvatelstva něco nepochopitelného, dnes už takřka běžná realita.

Tak hrozné to ale přeci jen není. V těchto typech obydlí se běžně bydlí nejen u nás, ale i na západ od nás. Státy jako jsou Francie, Velká Británie, případně Holandsko jsou v tomto směru hodně vepředu. Tamní firmy vyrábí a prodávají mobilní domky jako housky na krámě. Ovšem pozor, nikoliv chudým lidem, ale střední vrstvě. Jedná se totiž o obydlí, která jsou sice docela levná, ale zároveň poskytují prakticky vše podstatné, co si od normálního bydlení představujete. Některé modely jsou dokonce větší, než byty v panelácích. A v některých případech také podstatně levnější.

Výhodné bydlení

Parádní pro podnikatele

Nejen zájemci o levné bydlení, ale rovněž i mnozí podnikatelé si nemohou tyto mobilní domky vynachválit. Krom ceny totiž nabízejí možnost poměrně snadného přesunu. Samozřejmě, že teď je řeč o menších verzích. Celoroční modely zase tak snadno cestovat nemohou, jelikož jsou až příliš velké. Rozhodně není možné je prostě zaháknout za běžné auto a jednoduše odvézt kam se vám zachce.

Back to Top