Správný výběr postele je skutečnou výhrou

Správný výběr postele je skutečnou výhrou

Dobrý a zdravý spánek je nezbytný pro obnovu duševních i tělesných stránek člověka. Pokud bychom dodržovali nějaké správné normy, 7-8 hodin spánku denně, tak rozhodně prospíme až jednu třetinu svého života. To není zrovna málo. Když se na to podíváme tímto pohledem, tak nám musí být jasné, že by bylo pošetilé neinvestovat do takové doby našeho života. Právě totiž odpočinek závisí na kvalitě postele, roštu, matrace a lůžkovin. Naše pohybová soustava potřebuje během spánku kvalitní odpočinek a správnou podporu těla. Když tělu neposkytneme takový materiál, který je vyhovující po všech stránkách, probouzíme se celí rozlámaní a nevyspalí. Samozřejmě za tím mohou být i další nepříznivé vlivy, ale ve většině případů je to spíše nekvalitními výrobky.
noční lampičky u postele
Jak vybrat správnou postel?
Mnohdy si skutečně nevíme rady a tak není nic špatného si nechat poradit od prodejců. Většina z nich je velmi dobře školená a poskytne nejen informace o materiálu, ale také dovolí si prakticky vyzkoušet pohodlí nabízeného produktu. Mnohdy čísla nic neřeknou, ale samotné vyzkoušení napoví hodně.
· Délka postele – ta by měla odpovídat výšce naší postavy, ke které je vhodné ještě přidat pár centimetrů, asi tak kolik měří naše chodidlo. Jako komfortní prostor pro jednoho, bude postel 80 x 200 cm, kdy má jedinec dostatečný prostor. Horší je to s osobami měřícími přes 2 metry, ale i zde se vše dá řešit zakázkovou výrobou bez větších problémů.
· Spodní deska – měla by být nejméně tak 25 cm nad podlahou, především z hygienických důvodů. Samozřejmě pokud bude vyšší, tak to rozhodně vadit nebude a pro starší osoby je to dokonce i daleko lepší, protože se jim lépe vstává. To samé je výhrou i pro pohybově postižené lidi.
květované povlečení
· Kvalitní materiál – poslední dobou opět stoupá obliba kvalitního masivního dřeva. Skutečně déle vydrží a šrouby z něho nevylézají tak jako z dřevotřísky.
· Důležitá je také naše hmotnost, která bude materiál zatěžovat, proto masiv je zkrátka nejlepší.

Back to Top