Ohřívání bazénové vody pomocí slunečního záření?

Ohřívání bazénové vody pomocí slunečního záření?

Lze to udělat ještě efektivněji?

Nad touto otázkou se už mnozí zamýšleli a vynalezly se proto speciální solární plachty. Ty jsou specifické svou výrobou, ale také konstrukcí, která zajišťuje povrchové přenášení solární energie právě do vody vašeho bazénu: https://www.chlorito.cz/solarni-plachty.
Každá plachta je tak speciálně vyvinutá, aby přenášela sluneční záření, které na ni dopadá, přímo na hladinu vody. Tento typ je tak ještě efektivnější z toho důvodu, že solární plachty jsou k tomuto účely speciálně vybaveny.

bazének

Ptáte se, jak to celé funguje?

Zcela jednoduše. Tato plachta na venek vypadá jako zcela obyčejná, ale má zabudované UV stabilizátory, které zajišťují dokonalý přenos teplého slunečního záření, přes tyto malé senzory dále na vodní hladinu. Každá podobná plachta je vyrobena z vysoce kvalitního polyetylenu. Naše výrobky jsou dokonce garantovány Českou výrobou. Celý výrobní proces je poměrně složitý, ale rozhodně se vyplatí.

1. Plachty mají různé rozměry.
2. Vždy musí ležet přesně na hladině a dotýkat se jí.
3. Ve dne se tak voda nahřívá mnohonásobně rychleji.
4. Také zajišťuje ochranou funkci před znečištěním.
5. Snižuje přirozený odpar vody.
6. Navíc také v noci zabraňuje chladnutí vody.

Výhod, jak jsme si již řekli a ukázali je opravdu mnoho, takže se zbytečně nemusíte trápit s napadaným listím na vaší hladině. S těly různých broučků a zvířátek. Zakrytá hladina je jistě dobrou a velice šikovnou pomocnicí, díky které nebudeme muset tolik bazén čistit, ale také nebudete muset přidávat tolik bazénové chemie.

fontána
· Díky této malé pomůcce tak zjistíte, že se vám voda tolik neochlazuje, především také v noci, kdy je bazén zakrytý.
· Velice oblíbená je barva modrá a černá, ale máme samozřejmě také na výběr ještě i z jiných druhů. Začínají být například populární transparentní tedy průhledné plachty. Tyto produkty mají také různou tloušťku a jsou všechny takzvaně bublinkové.

Back to Top