Nákupy s dětmi

Nákupy s dětmi

Snad každý rodič ví, o čem mluvíme. Když se Vám narodí dítě, změní se snad úplně všechno – to, v kolik a jak snídáte, to, kolik Vám zbývá času jen pro sebe, to, jak dlouho se sprchujete nebo koupete, to, jak moc jste nebo nejste unavení, to, kdy se můžete sejít s přáteli, to, jaká jídla vaříte, to, kdy vstáváte, kdy chodíte spát a kolikrát se za noc probudíte a mimo jiné se změní i proces nakupování.

dívka po nákupech

Nevěříte? Věřte! Když se narodí Vaše miminko, už v prvních dnech pociťujete velkou změnu v procesu nakupování. Nakupovat chodíte jen s dítětem, většinou když právě spí v kočárku. Dítě se často přehřívá nebo ho hluk obchodu/obchodního domu probudí. Musíte tedy nakoupit rychle. Do obchodu tedy musíte vyrazit s připraveným seznamem a nesmíte se nijak zdržovat.

Vy, co máte řidičský průkaz, můžete udělat velký nákup a odvézt si ho domů autem, počítejte ale s tím, že například autosedačku musíte mít v nákupním vozíku a už Vám tam nezbyde moc místa na samotný nákup, těžko totiž uvezete kočárek a nákupní vozík najednou. Pokud jste na nákupu s kočárkem, Váš nákupní prostor je ještě více omezený, většinou se smrští jen na velikost úložného prostoru pod kočárkem a možná k tomu ještě unesete nákupní koš v ruce.

Dalším problémem může být krmení. Pokud je dítě ještě malé, musíte se vejít do časového okénka, kdy zrovna Vaše dítě nejí, nekojí. V supermarketu těžko začnete své dítě krmit – kojit.

Takto docílíte toho, že začnete dělat častěji menší nákupy, ale s těžkými věcmi bude vždy problém, pokud nemáte auto. Můžeme počítat s tím, že Váš protějšek, většinou tatínek dítěte, má auto a těžké věci obstará.

Pořád se ale setkáváme s modelem, kdy tatínkové nákupům zrovna 2x nefandí a v této věci nejsou svým partnerkám moc nápomocní.

Jaké možnosti mají tedy tyto maminky, aby nakoupily vše, co potřebují? V tomto případě jsou maminkám velmi nápomocné online internetové nákupy. Vy si zde do virtuálního košíku naskládáte Vámi vybrané zboží, potraviny, těžké věci, mléka, vody a další věci, které obvykle nakupujete a potřebujete, zvolíte si čas a místo doručení a pak už jen v pohodlí domova čekáte, až Vám Váš nákup dovezou.
kluci ve vozíku

Myslíme si, že toto je obrovská pomoc pro maminky na rodičovské dovolené.

Pokud si myslíte, že, až Vaše děti budou větší/starší, to bude jednodušší a klidnější, mýlíte se. Malé děti obvykle nákupům neholdují, nebaví je obcházet obchod se seznamem, prohlížet si potraviny a čekat, až rodič nákup dokončí.

Pak tu máme ještě nákup drogérie, oblečení a dalších věcí, nic už nejde tak jednoduše jako to šlo před narozením potomka. Toto je věc, která maminkám chybí během mateřství, nemohou si jít už v poklidu nakoupit a strávit v obchodním domě i několik hodin.

Na tyto nákupy je pak nejjednodušší sehnat si někoho (tatínka, babičku), kdo Vám dítko pohlídá a Vy si můžete jít v klidu nakoupit jako před narozením dítěte.

Back to Top