Mobil a jeho skryté nebezpečí

Mobilní telefony s mnoha funkcemi lze vidět u lidí všech generačních skupin, zdaleka nejen v rukou mladých lidí, jak tomu bylo před několika lety. Dobyly domovy důchodců, stejně jako základní školy, najdeme je úplně všude. Velká část společnosti si dnes svůj život bez tohoto zařízení již prakticky neumí představit. Jenže, je na tom, že jsou tato zařízení nyní prakticky všude všechno správně? Nebyl by bez nich život přece jen někdy lepší?

aplikace smartphonu

Tato zařízení toho umí tolik, ale může to stačit tak dokonalému stvoření jako je člověk? Může člověku stačit to, že už teď toho má hodně? Nejspíš ne, protože má zájem získat stále víc. Telefony se stále vyvíjí, obsahují další a další funkce a lepší a lepší vlastnosti. Malá krabička, díky které se uvidíte s tetou vzdálenou 300 km od vás bez téměř jakékoliv námahy a nutného času a peněz investovaných do přípravy. Ale chcete to opravdu? Není lepší setkat se s člověkem tváří v tvář? Vřelé objetí přece nemůže nahradit srdce přes celou obrazovku a pochvalu nezastoupí nikdy tak dobře vztyčený palec nahoru. Ale co teprve když přijde kritika …. Všechno se najednou sype a člověk neví, co si počít. Co teprve, když si někdo dovolí něco zkritizovat? Najednou byste se nejradši na sebe ani nepodívali. A když ne vy, tak mladí určitě. Nemalé množství z nich muselo díky svým technologickým zálibám s mobilním telefonem navštívit odborníka. Je to opravdu to, co tato společnost žádá?

dotykový telefon

Mobilní telefony, které umí vše, co si člověk v tomto směru může přát, jsou na jednu stranu opravdu chytrá zařízení. Dají se využít k mnoha činnostem a dovedou člověka změnit a zaslepit. Jsou dobrým služebníkem, ale zlým pánem, to je to jediné, co si při jejich používání musíte pamatovat. Není na nich tolik zlého, pokud nad člověkem nezačnou vládnout. A řekněte sami, zdá se vám rozumné nechat se ovlivnit malou plastovou krabičkou?

Back to Top