Kontrola dokladů EET v podobě nevinné loterijní hry!

Kontrola dokladů EET v podobě nevinné loterijní hry!

Ať už patříte do skupiny těch, kteří jsou pro průhledné finanční transakce nebo patříte k těm, kteří si myslí, že podnikajícím se prostě má věřit, určitě víte, že EET už u nás funguje pro velkou řádku podnikajících. Jedná se hlavně o hotely, restaurace, kamenné obchody atd. Všechno je uvedeno v zákonech, takže určitě podrobnosti dohledáte.
Někteří však nevědí, i přes skoro roční existenci, o účtenkové loterii.
barevné lístky tomboly.jpg
Co to vůbec je?
Tak zvaná Účtenkovka je velmi kontroverzním tématem. Jedná se tedy o loterii, ve které se každý měsíc hraje o více, než dvacet tisíc cen. Ceny jsou od prvního místa v hodnotě 1 000.000,- Kč přes auto, až po tisíce cen v hodnotě 100,- Kč.
Jakou souvislost to má s EET?
Je to jednoduché! Účtenky, které máte v ruce, můžete na základě jejich evidence zadávat do systému Účtenkovky, kde se vám v případě, že jsou registrované právě v EET, zařadí do losování o uvedené ceny.
Tahák na lidi je v tom, že i přes to, že „neplatí“ nic navíc, mohou soutěžit o zajímavé ceny. Neplatí je v uvozovkách z toho důvodu, že všichni víme, že nás to, daňové poplatníky, stálo už víc než dost.
odraz muže na monitoru.jpg
Kdo vyhraje?
V Účtenkovce tedy může vyhrát kdokoli, kdo zaregistruje platnou účtenku. Logicky pak vychází, že čím více zaregistrujete účtenek, tím větší pravděpodobnost máte, že vyhrajete nějakou tu cenu. Losuje se vždy 15. v měsíci a do slosování jsou zařazeny pouze doklady, které jsou vystaveny v předchozím měsíci. Takže máte například nyní za červen možnost registrovat účtenky až do 14. července. Losování pak probíhá výhradně z těch dokladů, které jsou registrované prostřednictvím hráčů, nikoli ze všech registrovaných prostřednictvím EET.
Na Ministerstvu financí prý věří, že tato hra má být pozitivní motivací k přebírání dokladů za nákupy, proti nařízení, které by muselo za tímto účelem platit, jako je tomu v jiných zemích.

Back to Top