Kde sehnat náhradní díly?

Kde sehnat náhradní díly?

Pokud se zajímáte o historická vozidla, ať auta či motorky, jistě je součástí vašeho koníčku objíždět motoristické burzy. Nejde o běžné motoristické burzy, ale o veteránské burzy, které se konají pravidelně každým rokem na stejných místech po České republice. Dá se tam najít spousta věcí, které lidé najdou ve zděděných garážích apod. Někdo jezdí na tyto burzy nakupovat, ale někdo jezdí i jen aby navázal kontakty s dalšími, stejně zaměřenými, sběrateli.

historické auto

Nadšení sběratelé jsou ochotni jezdit na tyto burzy a vyhledávat nejrůznější součástky a komponenty na svá historická vozidla, protože častěji motorky než auta, ale sběratelé si vyrábějí i celé nové stroje, které jsou přesnými kopiemi historických strojů a sestavit takovou motorku z roku 1938 dá spoustu shánění, a i výrobu některých dílů vlastníma rukama. Sestavíte si vlastní motorku, která nebude smět na cesty, nebudete na ní moct do běžného provozu, ale můžete s ní jezdit na speciální závody těchto historických motorek, nebo se stane jen dalším exponátem do vaší sbírky. Každopádně bude mít vysokou historickou cenu, pokud vyrobíte skutečně přesnou repliku.

historické auto

To automechanici našich běžných aut mají snadnější práci, jak si shánět náhradní díly do jimi opravovaných aut. Existují firmy, kde nakoupíte náhradní díly na řadu aut, nejrůznějších značek a typů. Sehnat například turbodmychadlo pro WV golf 04l253016h bude pro firmu Woocar hračkou. Shánět náhradní díly je mnohdy složitější práce, než samotná oprava nebo výměna na autě. Pomoci mohou prodejny, ale i burzy a v neposlední řadě internetové bazary, zvlášť pokud se jedná o auto, které nepatří k obvyklým na našich silnicích ať už značkou nebo rokem výroby. Každé auto se skládá z hromady náhradních dílů, a ty se bohužel mohou porouchat. Pokud máte šikovného automechanika, jistě danou součástku sežene a auto vám opraví.

Back to Top