Jsme závislí na telefonu?

Jsme závislí na telefonu?

Umíme si představit, že bychom byli bez telefonu? Den, dva nebo i týden? Asi málokdo by to vydržel jsme pořád v kontaktu s rodinou, kamarády, a hlavně tak trochu hlídáme své děti. Je vůbec nějaká šance že to zvládneme? Všechno jde, když se chce. Stačí mít pevnou vůli a připravit naše okolí na to že pár dní o nás neuslyší. Nejlepší způsob, jak začít je vypnout telefon a dát ho do šuplíku. Pak můžeme vyrazit na víkend do přírody na chatu a zaměstnat ruce i mozek něčím jiným. Pokud máme na chatě zahrádku a je teplo tak se jí můžeme věnovat a dát jí to nejlepší. Diář s mobilemPořádně zalít květiny a zeleninu ale nesmíme zapomínat i na odpočinek. Dobrý způsob, jak se odpoutat od mobilu je že si ho nebudeme nechávat v práci na stole, pokud ho teda k práci nepotřebujeme. Nejhorší, co můžeme udělat je nechávat si ho u sebe, když jdeme spát. Nejen že nás to negativně ovlivňuje ale ruší náš spánek bud vyzváněním nebo budíkem. Úplně nejlepší je nechat ho mimo ložnici nebo místnosti kde spíme. Je mnoho příznaků, jak poznat závislost na mobilním telefonu.
Nemáme signál
Pokud jsme někde kde není v dosahu mobilní signál tak nejčastějším příznakem je nervozita, že si nemůžeme přečíst zprávy nebo zkontrolovat, jestli nám někdo nevolal.
 
Zapomenutá nabíječka
Hlavně nesmíme zapomenout nabíječku, protože bez ní telefon samozřejmě nebude fungovat, a to se pak může stát, že vypukne panika a budeme se chtít pro ni vrátit.Žena telefonuje
 
Mobil až na záchodě
Jsou i takoví kteří si mobil s sebou berou do koupelny, když si napustí vanu a zapnou si třeba jen písničky ale i tak bychom si měli odpočinout a vypnout ho. Ale hodně z nás si ho bere i na záchod kde hrajeme hry nebo brouzdáme po internetu.
Pokud zvládneme alespoň pár dní abstinovat a nevzít telefon do ruky, a hlavně být v klidu i když ho nemáme tak můžeme být rádi, že závislí opravdu nejsme. Dříve žádné nebyly posílali se dopisy, a i tak byl každý spokojený.

Back to Top